استعلام حق بیمه

 

…" name="description">

بیمه آتش سوزی

وبلاگ

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی


 


استعلام حق بیمه


 


 


 


بیمه آتش سوزی


بیمه آتش سوزی ساختمان شامل جبران خسارات مالی است؛ به این معنی که خسارات جانی را در بر نمی‌گیرد. بعد از خرید بیمه آتش سوزی ، خسارات وارده به ساختمان موردنظر شما براثر آتش، صاعقه و انفجار قابل جبران خواهد بود. اگر بخواهید در برابر سیل، زلزله، طوفان، ترکیدگی لوله آب و … نیز خسارت دریافت کنید باید به‌صورت جداگانه آن‌ها را خریداری کنید .


آتش، صاعقه و انفجار را خطرات اصلی می‌نامند.


بیمه آتش سوزی پاسارگاد در ۳ نوع مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی بیمه‌نامه صادر می‌کند


 


. 1-بیمه آتش سوزی واحدهای مسکونی


بیمه آتش سوزی پاسارگاد خسارات وارده به بنای ساختمان، اثاثیه و تأسیسات را جبران می‌کند.


2-بیمه آتش سوزی واحدهای صنعتی


خسارات وارده به ساختمان، ماشین‌آلات، موجودی انبار، کالای در جریان ساخت و تأسیسات را جبران خواهد کرد


. واحد های صنعتی شامل تمامی کارخانه ها است 


3-بیمه آتش سوزی واحدهای غیر صنعتی و انبارها


ساختمان و تأسیسات این واحدها بیمه خواهند شد.


واحد های غیر صنعتی شامل واحد تجاری ،اداری ،رفاهی ، خدماتی و فرهنگی است .


بار دیگر لازم به ذکر است که علاوه بر خطرات اصلی می‌توانید پوشش‌های مازاد را نیز خریداری کنید. پوشش‌های مازاد (خطرات تبعی) بیمه آتش سوزی پاسارگاد برای واحدهای مسکونی زلزله ، سیل ، طوفان ، ضایعات برف و باران ، ترکیدگی لوله آب، رانش ریزش و فروکش زمین سقوط هواپیما و قطعات آن ،سرقت با شکست حرز، مسئولیت خسارت ناشی از آتش سوزی و انفجار در قبال همسایگان ، پاک‌سازی و برداشت ضایعات پس از وقوع حوادث مشمول بیمه


پوشش‌های مازاد (خطرات تبعی) بیمه آتش سوزی پاسارگاد برای واحدهای صنعتی


زلزله ،سیل ، طوفان ،رانش و ریزش و فروکش زمین ، ضایعات برف و باران ، ترکیدگی لوله آب ، سقوط هواپیما و قطعات آن ، برخورد اجسام خارجی ،شکست شیشه ، شورش اعتصاب و بلوا پاک سازی و برداشت ضایعات پس از وقوع خطر مشمول بیمه.


پوشش‌های مازاد (خطرات تبعی) بیمه آتش سوزی پاسارگاد برای واحدهای غیر صنعتی


زمین لرزه/ زلزله ، سیل ، طوفان ، رانش و ریزش و فروکش زمین ، ضایعات برف و باران ، ترکیدگی لوله آب ، سقوط هواپیما و قطعات آن ،برخورد اجسام خارجی ، شکست شیشه ، شورش اعتصاب و بلوا ، سرقت با شکست حرز، پاک سازی و برداشت ضایعات پس از وقوع حوادث مشمول بیمه.


تخفیف 


بیمه آتش سوزی پاسارگاد تخفیفاتی را نیز در اختیار بیمه‌گزارانش قرار می‌دهد. برای مثال برای دارندگان بیمه عمر پاسارگاد ۲۰ الی ۴۰ درصد تخفیف در نظر می‌گیرد. همچنین برای دارندگان مهر نظام‌مهندسی و پزشکی ۲۰% تخفیف قائل می‌شود.


 


سوالات متداول


آیا بیمه آتش‌سوزی خسارت وارد به اموال نقدی مانند پول و سکه را می‌پردازد؟


خیر. بیمه آتش‌سوزی خسارات وارد به وجوه نقد، اوراق بهادار و از این دست اموال را تقبل نمی‌کند مگر این ‌که در شرایط خصوصی بیمه‌نامه طور دیگری درج شده باشد.در صورتی‌ که ملکم را بیمه آتش‌سوزی کنم و قیمت آن بر اثر تورم بالا رود


آیا بیمه آتش‌سوزی این تفاوت قیمت را نیز می‌پردازد؟


تحت شرایط معمولی خیر اما تحت شرایط بیمه‌نامه جایگزینی این امکان وجود دارد که البته تنها برای مراکز صنعتی کاربرد دارد و ساختمان‌های مسکونی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.


اگر آتش‌سوزی عمدی باشد شرکت بیمه تا چه مقدار از خسارت را می‌پردازد؟


در صورتی که شرکت بیمه به این موضوع شک کند که خسارت وارد شده عمدی بوده است پرداخت خسارت ممکن است تا چند سال طول بکشد. در صورت اثبات عمدی بودن حادثه آتش‌سوزی نه تنها هیچ هزینه‌ای بابت خسارت وارده پرداخت نمی‌شود بلکه شخص مورد پیگیری قانونی نیز قرار می‌گیرد.


بهتر است کدام پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی را خریداری کنم؟


شما باید با توجه به شرایط و ریسک‌های مورد بیمه خود، پوشش‌های اضافی متناسب را خریداری کنید. برای مثال اگر مکان مورد بیمه در منطقه‌ای خشک و گرمسیر است لزومی ندارد برای آن پوشش اضافی خرابی ناشی از برف و باران را خریداری کنید؛ یا اگر مورد بیمه به فرودگاه نزدیک نیست خرید پوشش اضافی سقوط هواپیما بیهوده است


آخرین مطالب

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث

ادامه مطلب
بیمه بدنه

بیمه بدنه

ادامه مطلب
بیمه عمرو سرمایه گذاری

بیمه عمرو سرمایه گذاری

ادامه مطلب
بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی

ادامه مطلب
بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت

ادامه مطلب